Historie a současnost

 

    Kapela Jásalka vznikla téměř před dvaceti lety. Stavebním kamenem celé kapely byl harmonikář Oldřich Henzel st. V té době hrával na heligonku spolu s Mírou Mošnerem (bicí) na soukromých akcích. Po vážných zdravotních problémech musel Míra Mošner s hraním skončit. Oldřich Henzel st. (harmonika, klávesy) začal hrát s Jirkou Ježem (bicí). Následně se do party přidal syn Oldřicha Henzela st. Olda ml. a začala se tvořit budoucí kapela.

Olda Henzel ml. (křídlovka, zpěv) v té době dojížděl do ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem, kde hrál na trubku v dětské dechovce pod vedením pana profesora Josefa Pavlíčka. Právě v ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem se Olda ml. seznámil s budoucími členy kapely.

Jako první do kapely nastoupil Karel Humplík (tuba, baskytara). V té době vznikl název Jásalka (Jásalka=jásat). Následně Jásalku opustil Jirka Jež a začal se věnovat vlastní tvorbě. Na jeho místo nastoupil Blahoš Šiška (bicí). Další člen, který posílil řady Jásalky byl Kamil Herník (trubka, kytara). Do té doby poslední člen se k Jásalce přidal, po rozpadu Koroužanky, dlouholetý kamarád Petr Ondráček (baskřídlovka, kytara), který v Jásalce hrál téměř deset let, ale v roce 2013 působení ukončil.

Na jeho místo nastoupil Jan Cacek (trubka) a hraje do dnes.

V roce 2012 nastoupila jako první slečna k Jásalce Majka sáblíková (zpěv) a mimo jiné se podílela na natočení našeho prvního CD a DVD s názvem HOSPŮDKO HOSPŮDKO MALÁ za což jí děkujeme, ale v roce 2013 musela z rodinných důvodu svoje působení ukončit.

Ve stejném roce přichází v pořadí již druhá slečna Lenka Ostrčilová (zpěv) a sní se nám podařilo natočení druhého CD a DVD pod názvem Petrovičtí hasiči. Za což jí děkujeme. Lenka v Jásalce zpívala do konce roku 2016.

V začátcích hrála kapela pouze dechovky. Následně vzrostla poptávka po moderních skladbách a kapela Jásalka se přizpůsobila. V současné době hrajeme tzv. 3 na 3, ale jsme schopni hrát celý večer dechovku nebo moderní. 

Těšíme se na setkání na některé z našich akcí.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

JÁSALKA - facebook

 

Jásalka Band, z.s.

Oldřich Henzel ml.
Petrovice 35
Nové Město na Moravě
592 31
IČ: 05440572
Tel.: +420 774 427 062 info@jasalka.cz
Vytvořeno službou Webnode